Σύλλογος Γονέων

5ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΠΕΛΛΗΣ 70 & ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ, 16561 ΓΛΥΦΑΔΑ

e–mail: sg5gymglyf@gmail.com

facebook: «Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων 5ου Γυμνασίου Γλυφάδας»

Αγαπητοί γονείς, μαθητές, εκπαιδευτικοί,

Ευχόμαστε σε όλους Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά!

Καλωσορίζουμε τους γονείς και τους μαθητές της Α΄ Τάξης, που έρχονται στο σχολείο μας. Ευχόμαστε καλή πρόοδο και υγεία για όλους τους μαθητές, τις οικογένειες, τους εκπαιδευτικούς και τους εργαζόμενους του σχολείου μας.

Στις προκλήσεις και τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε όλες οι οικογένειες, αποκτά μεγάλη αξία η ανάγκη για συλλογικότητα και συνεργασία. Αυτός είναι ο σκοπός και ο ρόλος του Συλλόγου Γονέων. Στεκόμαστε δίπλα στα παιδιά μας, αφιερώνοντας χρόνο, διάθεση και κόπο για να μπορέσουν να πραγματοποιήσουν τα όνειρα τους. Μαζί με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου που στηρίζουν καθημερινά τα παιδιά μας πασχίζουμε για ένα σχολείο που θα ανταποκρίνεται στις σύγχρονες ανάγκες των παιδιών μας, τόσο τις μορφωτικές όσο και τις ψυχοκοινωνικές. Η ενεργή συμμετοχή όλης της σχολικής κοινότητας είναι πολύτιμη και αναγκαία για μια ακόμα δημιουργική σχολική χρονιά!

O Σύλλογός μας διοργανώνει δραστηριότητες δημιουργικής απασχόλησης των παιδιών που λειτουργούν στο σχολείο κάθε Σάββατο (Θεατρική Ομάδα, Παραδοσιακοί Χοροί, Μοντέρνος και Σύγχρονος Χορός).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ
  ΣΑΒΒΑΤΟ
12:00–13:00Hip hop
13:00–14:00 Παραδοσιακοί Χοροί
14:00–15:30  Θεατρικό παιχνίδι

Επιπλέον, ένας σημαντικός οικονομικός πόρος για τον Σύλλογό μας είναι η ετήσια συνδρομή ύψους 10 € ανά οικογένεια. Η καταβολή της ετήσιας συνδρομής γίνεται στο γραφείο του Συλλόγου κατά τις ώρες λειτουργίας του. Το γραφείο του Συλλόγου βρίσκεται στο ισόγειο του σχολείου και θα είναι ανοικτό κατά τις ημέρες και ώρες διεξαγωγής των δραστηριοτήτων του Συλλόγου. Η συνδρομή αυτή είναι απαραίτητη για τη λειτουργία του Συλλόγου και την υλοποίηση των δραστηριοτήτων, εκδηλώσεων και κοινωφελών δράσεων που οργανώνει. Επιπρόσθετα, η καταβολή της ετήσιας συνδρομής αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή γονέων, κηδεμόνων και μαθητών σε όλες τις δραστηριότητες και εκδηλώσεις μας.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι συνεδριάσεις του ΔΣ θα γίνονται μία φορά τον μήνα, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου την πρώτη Κυριακή κάθε μήνα στις 18.30. Στις συνεδριάσεις αυτές δύνανται να παρίστανται μέλη του συλλόγου (χωρίς δικαίωμα ψήφου), προκειμένου να καταθέτουν προβλήματα, ιδέες και προτάσεις. Οι εποικοδομητικές προτάσεις, συμβουλές, αλλά και διαφωνίες σας, μπορούν να αναβαθμίσουν τη δράση του Συλλόγου.

Είμαστε στη διάθεση σας για να συζητήσουμε, να βρούμε λύσεις στα προβλήματα και να ενισχύσουμε κάθε πρωτοβουλία. Μπορείτε να επικοινωνείτε μέσω email sg5gymglyf@gmail.com καθώς και τηλεφωνικά με τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων.

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟe–mailΤΗΛΕΦΩΝΟ
ΠΡΟΕΔΡΟΣΠΑΠΑΚΩΣΤΑ–ΤΟΠΑΛΙΔΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑpapakostavictoria@gmail.com6932085933
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣΚΟΡΟΜΗΛΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑakoromila@gmail.com6977427839
ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣΚΥΡΙΑΖΗ ΝΙΚΗnikikyriazi@gmail.com6977605260